دانمارک کشوری در اروپای شمالی میباشد. دانمارک یکی از با ثبات ترین اقتصادهای جهان را دارد و همچنین از حیث رفاه اجتماعی در سالیان گذشته در بین 5 کشور اول جهان قرار گرفته است. طبق آخرین نظر سنجی های سال 2016 کشور دانمارک دارای خوشحال ترین مردم جهان میباشد. همین مسئله باعث بالارفتن کیفیت زندگی در دانمارک است. عوامل بسیاری در قرار گرفتن دانمارک در رتبه های نخستین جهان از نظر رفاه اجتماعی موثر میباشد ولی بسیاری از کارشناسان یکی از عوامل مهم و دخیل در این موضوع را سیستم آموزشی دانمارک را عنوان میکنند. در این نوشتار در مورد تحصیل در دانمارک و سیسستم آموزشی دانمارک  و تحصیل در مدارس دانمارک و هم  چنین تحصیل در دانشگاه های دانمارک توضیحاتی ارائه میگردد.

تحصیل در دانمارک و البته تحصیل در مدارس دانمارک رایگان و برای کودکان ۷ تا ۱۶ ساله (دوره ابتدایی و سیکل اول متوسطه) اجباری است. حدود ۹۰ درصد دانش آموزان ۷-۱۶ ساله در مدارس دولتی و ۱۰ درصد بقیه در مدارس خصوصی که تحت حمایت مالی دولت هستند، تحصیل می‌کنند. تا کلاس هفتم محتوای آموزش برای همه دانش آموزان یکسان است. اما در پایه‌های هشتم تا دهم در دروس ریاضی، انگلیسی، آلمانی فیزیک و شیمی ممکن است، دانش آموزان به کلاسهای با سطوح پایه و پیشرفته هدایت شوند. تحصیل در پایه دهم اختیاری است. دانش آموزان می‌توانند پس از گذراندن پایه نهم مدرسه را ترک کنند. پایه دهم با دو هدف  آماده سازی دانش آموزان برای زندگی خارج از مدرسه و دادن دانش لازم برای تحصیل در دوره‌های بالاتر در نظر گرفته شده‌است.
در تمام مدارس دانمارک، دانش آموزان بصورت طبیعی و بر اساس سن به کلاس بالاتر ارتقاء می‌یابند. در هفت سال اول تحصیل هیچگونه امتحانی وجود ندارد و هیچگونه نمره‌ای به دانش‌آموزان داده نمی‌شود.
در پایه‌های هشتم تا دهم نمره در مقیاس ۱۰، ممکن است به دانش آموزان داده شود. در پایان کلاس نهم و در پایان کلاس دهم امتحان وجود دارد که در دروس مختلف بعمل می‌آید. دانش آموزان در شرکت یا عدم شرکت در این امتحانات آزادند و به هر حال نمره قبولی وجود ندارد.
طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی  دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم بهترین کشور دنیا برای ارائه تسهیلات آموزش عالی قرار گرفته است. دانمارک همچنین در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در سراسر دنیا معتبر هستند. موسسات عالی تحصیلی دانمارک برنامه های متعدد آموزشی در سطح عالی ارائه می دهند. بیوتکنولوژی، تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست، فناوری مواد غذائی، فناوری اطلاعات علمی، انرژی های تجدید پذیر و.....
در آموزش دانشگاهی نیز سیسستم آموزشی دانمارک سه مقطع را تعریف کرده است که در مورد این سه مقطع نیز توضیحاتی ارائه میگردد. این سه مقططع در دانمارک ، مقطع کارشناسی در دانمارک، مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک و مقطع دکتری در دانمارک میباشد.
در دوره کارشناسی دانمارک، تحصیل بر پایه تحقیق است و علاوه بر مبانی آکادمیک دانشجو را با دانش تخصصی نیز آشنا می سازد. در مراحل پایانی دوره دانشجویان یک پروژه نهائی ارائه می دهند. این مدرک زمینه ورود فارغ التحصیلان به بازار کار یا تحصیلات عالی (فوق لیسانس) را فراهم می سازد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دانمارک و تحصیل در دوره کارشناسی در دانمارک میتوانید بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا اطلاعات  کاملتری را مطالعه بفرمایید.
 
دروه کارشناسی ارشد در دانمارک، یک دوره دو ساله مبتنی بر تحقیق است. این دوره به دانشجویان دانش نظری ارائه داده و زمینه کاربرد عملی این دانش را نیز فراهم می نماید. این دوره شامل یک پایان نامه یا در بعضی از درس ها یک پروژه عملی می باشد. طیف وسیعی از رشته ها ارائه می شود تا نیاز یک جامعه دانش محور و جهانی را براورده نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانمارک و تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه های دانمارک میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
 
 
 دوره های دکتری در دانمارک بورسیه کامل تعلق می گیرد. بعبارت دیگر متقاضی حقوق دریافت داشته و شهریه ای هم پرداخت نمی کند. بعضی از دوره های دکتری با همکاری بین دانشگاه ها و شرکت های خصوصی برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دوره دکتری در دانمارک میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
در صورتیکه در مورد تحصیل در دانمارک وتحصیل در دانشگاه های دانمارک نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته واز مشاوره ای آنان بهره مند شوید.

دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی

برنامه نویس و طراح: BostanTech

تمام حقوق مادی و معنوی برای موسسه آرمان دانش ماندگار محفوظ است.

موسسه اعزام دانشجو آرمان دانش ماندگار