انواع کالج های کشور سوئد

کشور سوئد، کشوری فوق العاده محبوب برای تحصیل می باشد که در میان پیشتازان جهانی در آموزش عالی قرار دارد و بخشی از شهرت خود را مدیون سیستم آموزش مستقل خود است که در آن زمان کمتری به آموزش از طریق مربیان و زمان بیشتری به مطالعه گروهی و مستقل اختصاص داده شده است. به عبارتی دیگر آموزش عالی کشور سوئد برای پرورش مهارت های فردی همراه با آزادی و مسئولیت پذیری می باشد. تعداد دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد روز به روز در حال افزایش می باشد. دولت کشور سوئد، سرمایه گذاری مالی و زمانی زیادی را صرف سیستم آموزش عالی خود کرده است و تحصیل دانشجویان بین المللی برای جمعیت چند فرهنگی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. اکثر دوره ها در کشور سوئد به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد می توانند انتطار دوره های کوتاه همراه با امتحانات مکرر، ارتقای مهارت های میان فردی، مهارت های تحقیقاتی و تفکر انتقادی و ارتباطات آزاد بین اساتید و دانشجویان را داشته باشند. در حال حاضر این کشور دارای ۵۳ دانشگاه و کالج دانشگاهی می باشد. کشور سوئد خواستگاه جایزه برجسته نوبل است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد را دارند می توانند از فرصت های متنوعی که این کشور برای دانشجویان فراهم کرده است بهره مند شوند.

برخی از انواع کالج های کشور سوئد به شرح زیر است :

  • کالج دانشگاهی دالارنا کشور سوئد (Dalarna University College) : یک کالج دانشگاهی عمومی واقع در فالون و Borlänge، در شهرستان دالارنا، سوئد است و یکی از موسسات عالی تحصیلی سوئدی می باشد که در سال ۱۹۷۷ تأسیس شده است. شهر دالارنا، در ۲۰۰ کیلومتری شمال غربی استکهلم واقع شده است.
  • کالج دانشگاهی غرب کشور سوئد (Dalarna University College ) : یکی از کالج های دانشگاهی کشور سوئد می باشد واقع در Trollhättan در جنوب غربی سوئد است. تا سال ۲۰۰۸ میلادی، این دانشکدۀ دانشگاه کالج ترول هاتان / اودلووالا نامگذاری شد و سه دانشگاه در Trollhättan، Uddevalla و Vänersborg داشت، اما همه برنامه های تحصیلی به امکانات جدید در Trollhättan منتقل شده بودند.
  • کالج دانشگاهی Mälardalen کشور سوئد (Mälardalen University College) : یکی از انواع کالج های کشور سوئد می باشد که واقع در Västerås و Eskilstuna، سوئد است. این کالج ۱۵،۰۰۰ دانش آموز و حدود ۹۰۰ کارمند دارد که ۸۷ نفر آنها استادان، ۴۷۹ معلم و ۲۱۸ دانشجوی دکترا هستند. دانشگاه Mälardalen اولین مدرک گواهی محیط زیست جهان مطابق با استاندارد بین المللی ISO 14001 است.
انواع کالج های سوئد

 

  • کالج دانشگاهی Kristianstad کشور سوئد : یکی از کالج های دانشگاهی کشور سوئد می باشد که در Kristianstad واقع است. این کالج در سال ۱۹۷۷ میلادی تاسیس شد و یکی از جدیدترین موسسات آموزش عالی سوئد است. شروع آموزش معلم می تواند به سال ۱۸۳۵ برسد. یک دوره آموزشی برای پرستاری در سال ۱۸۹۳ آغاز شد. آموزش فنی در سال ۱۹۱۲ تأسیس شد. با وجود سن جوانان موسسه مدیریت بازرگانی، برنامه کارشناسی در مدیریت کسب و کار در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط شورای عالی آموزش عالی سوئد در رتبه سوم قرار گرفته است. در سال ۱۹۹۵ میلادی دانشگاه Kristianstad به محوطه اصلی کنونی منتقل شد. این کالج دارای ۱۲۰۰۰ دانش آموز در زمینه های مختلف تحصیلی می باشد و برنامه ها و دوره های آموزشی در آموزش، علوم رفتاری، اجتماعی، علوم طبیعی و بهداشتی، مدیریت کسب و کار و مهندسی ارائه شده است.

کالج سلطنتی موسیقی استکلهم کشور سوئد (The Royal College of Music, Stockholm) : یکی از انواع کالج های دانشگاهی کشور سوئد می باشد که قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در موسیقی در سوئد است، که در سال ۱۷۷۱ میلادی به عنوان محافظ آکادمی موسیقی سلطنتی سوئد تاسیس شد. این سالن در سال ۱۹۷۱ میلادی مستقل از آکادمی بود.

  • کالج دانشگاهی هنر ، صنایع دستی و طراحی کشور سوئد (Konstfack, or University of Arts, Crafts and Design) : یک کالج دانشگاهی برای تحصیلات عالی در زمینه هنر، صنایع دستی و طراحی استکهلم در سوئد است.
  • کالج دانشگاهی Gävle کشور سوئد (Gävle University College) : یک کالج دانشگاهی است که در گولو سوئد واقع شده است. این نام “دانشگاه گیله” را به زبان انگلیسی به کار می برد، هرچند که به طور رسمی یک “کالج دانشگاهی” است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد و در حال حاضر به سه آکادمی و نه اداره سازماندهی شده است.

دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی

برنامه نویس و طراح: BostanTech

تمام حقوق مادی و معنوی برای موسسه آرمان دانش ماندگار محفوظ است.

موسسه اعزام دانشجو آرمان دانش ماندگار