در کشور دانمارک مدرک ۸ کالج دانشگاهی وجود دارد که به دانش آموزان خود مدرک لیسانس حرفه ای اعطا می کنند . کالج های دانشگاهی کشور دانمارک به شرح زیر می باشد :

  • دانشکده طراحی و تکنولوژی کپنهاگ دانمارک (Copenhagen School of Design and Technology) KEA : یک مدرسه عالی در کپنهاگ، دانمارک است. این آکادمی یک موسسه مستقل  است که زیرنظر وزارت علوم، نوآوری و آموزش عالی است. برنامه های تحصیلی ارائه شده عمدتا به درجه های کاربردی، به ویژه در طراحی، فناوری و فناوری اطلاعات می باشد . آکادمی مدرک لیسانس و دانشگاهی، اما نه مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری اعطا می کند . علاوه بر مطالعات تمام وقت آکادمی آموزش های مکمل، برنامه های نیمه وقت در سطح کارشناسی و دوره های کوتاه مدت برای افرادی که نیاز به تقویت مدارک خود را دارند ، ارائه می دهد. این دانشکده در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷۷۱۷ دانش آموز تمام وقت و ۳،۹۰۷ دانش آموز نیمه وقت و حدود ۳۵۰ کارمند دارد . لازم به ذکر است که این دانشکده یکی از بزرگترین دانشکده های تجاری در دانمارک است.
  • دانشکده رسانه و روزنامه نگاری کشور دانمارک (Danish School of Media and Journalism, Aarhus) : یا DMJX یکی از انواع کالج های کشور دانمارک می باشد که سازمان آموزش عالی و مرکز دانش رسانه و روزنامه نگاری در دانمارک است. در سال ۲۰۰۴ میلادی دانشگاه DMJX و دانشگاه آرهوس ، مرکز مطالعات دانشگاهی روزنامه نگاری را تأسیس کرد که دوره های کارشناسی ارشد در سطح دانشگاه را ارائه می دهد.
  • کالج دانشگاهی Absalon کشور دانمارک : یکی از انواع کالج های دانشگاهی کشور دانمارک می باشد که یکی از هشت سازمان جدید منطقه ای از سایت های مختلف مطالعه در دانمارک است . این کالج دوره های لیسانس در بسیاری از زلاندنو و برخی از جزایر نزدیک زلاندنو ارائه می دهد . این کالج دانشگاهی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد و منطقه زلاندنو را پوشش می دهد و یازده برنامه کارشناسی حرفه ای را ارائه می دهد که دو مورد آن به زبان انگلیسی تدریس می شود. علاوه بر این، ماژول های بین المللی در هر ترم در دانشگاه های مختلف ارائه می شوند . دو درجه فارغ التحصیلی به زبان انگلیسی، یک لیسانس مهندسی در زمینه بیوتکنولوژی و مدرک بین المللی در تدریس است. این موسسه در سال ۲۰۱۷ میلادی ، کالج به نام کالج دانشگاهی زلاندنو تغییر نام داد.
 
  • کالج دانشگاهی متروپولتین کشور دانمارک (Metropolitan University College) MUC : یکی از انواع کالج های کشور دانمارک است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی دوره های کارشناسی در شهر کپنهاگ دانمارک ارائه می دهد. تمام برنامه ها در کشور دانمارک به جز یک مدرک لیسانس در رژیم غذایی و تغذیه جهانی آموزش داده می شود. طیف وسیعی از دوره ها و ماژول ها به زبان انگلیسی برای تبادل دانش آموزان در دسترس است. این کالج در دو دانشکده با ۹ واحد اداره می شود. فعالیت های آن در تعدادی از سایت ها، در نوربرو، Frederiksberg و مرکزی کپنهاگ گسترش یافته است. در مجموع حدود ۹۰۰۰ دانش آموز بیش از ۱۵ دوره متوسطه را در بر می گیرد .
  • کالج دانشگاهی کپنهاگ کشور دانمارک (University College Copenhagen) : یکی از ۸ کالج های کشور دانمارک در شهر کپنهاگ می باشد .
  • کالج دانشگاهی Lillebaelt کشور دانمارک (University College Lillebaelt) : یکی از کالج های کشور دانمارک می باشد که دوره های کارشناسی همه جانبه در بخش جنوب غربی دانمارک ارائه می دهد و این سازمان در سال ۲۰۰۸ با ادغام CVU Fyn، CVU Jelling، CVSU Fyn و کالج اجتماعی Odense تشکیل شد. این کالج دارای شعبه هایی در شهرهای Jelling، Vejle، Odense و Svendborg است. دفتر مرکزی در شهر Vejle واقع شده است. در مجموع ۷۰۰۰ دانشجوی ثبت شده و ۷۰۰ کارمند وجود دارد. گردش سالانه این کالج دانشگاهی ۴۷۵ میلیون دلار است.
  • کالج دانشگاهی دانمارک شمالی (University College of Northern Denmark) : یکی از کالج های کشور دانمارک و یکی از شش سازمان منطقه ای از سایت های مختلف تحصیل در دانمارک است که دوره های حرفه ای را ارائه می دهد. در صورت ثبت نام در یک دانشگاه، بعضی از دوره ها با سطح لیسانس در نظر گرفته می شوند . این کالج در حال حاضر دارای چهار مدرسه – بهداشت، آموزش، فن آوری و کسب و کار و تحصیلات بیشتر و طول عمر است. اخیرا ادغام در سال ۲۰۰۹ صورت گرفت و UCN اکنون دارای شعبه هایی در شهرهای Aalborg ، Hjørringو Thisted است. این کالج دانشگاهی در ارتباط با دانشگاه ایلبورگ AAU کار می کند. کالج دانشگاهی دانمارک شمالی علاوه بر ارائه آموزش عالی در دوره ابتدایی نیز در تحقیقات کاربردی، نوآوری، توسعه و آموزش مداوم فعالیت می کند. دانشکده دانشگاه UCN دانمارک شمالی دارای ۱۰۰۰۰ دانشجوی تمام وقت، ۸۰۰۰ دانشجوی نیمه وقت، ۱۲۰۰ دانشجوی تمام وقت و ۷۵۰ کارمند است.این کالج دارای بیش از ۱۰۰ دانشگاه شریک در سراسر جهان است.
  • کالج دانشگاهی VIA کشور دانمارک (VIA University College) :  یکی از کالج های دانشگاهی کشور دانمارک و یک سازمان دانشگاهی در منطقه مرکزی دانمارک است که در ژانویه سال ۲۰۰۸ میلادی در شهر آرهوس تاسیس شده است و دارای ۸ پردیس دانشگاهی می باشد .
  • کالج دانشگاهی دانمارک جنوبی (University College South Denmark) : یکی از انواع کالج های کشور دانمارک در بخش جنوبی می باشد که دوره های کارشناسی را در رشته های مختلف ارائه می دهد و تقریبا ۵۹۰۰ دانشجو و ۷۰۰ کارمند دارد.
 
کالج دانشگاهی تربیت معلم کشور دانمارک (The Necessary Teacher Training College ) : یکی از کالج های کشور دانمارک و یک کالج آموزشی خصوصی در کشور دانمارک می باشد که در سال  ۱۹۷۲ میلادی تأسیس شد و از آن زمان صدها معلم در حال تحصیل در سراسر جهان در مشاغل مرتبط با بهبود مداوم آموزش جایگزین برای کودکان، جوانان و بزرگسالان بوده است و دانشجویان در چارچوب کالج خود خود را تامین می کنند.

دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی

برنامه نویس و طراح: BostanTech

تمام حقوق مادی و معنوی برای موسسه آرمان دانش ماندگار محفوظ است.

موسسه اعزام دانشجو آرمان دانش ماندگار