بورسیه تحصیلی در اتریش و مقدمه ای بر آن

بورسیه تحصیلی در اتریش، شرایط تحصیل در اتریش با بورسیه تحصیلی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا از شرایط تحصیل با بورسیه در اتریش آگاهی دارید؟ آیا از نحوه اخذ بورسیه تحصیلی کشور اتریش آگاهی دارید؟ آیا بورسیه تحصیلی در اتریش برای دانشجویان ایرانی نیز ارائه می شود؟ در این مقاله سعی شده است تمامی نکات مرتبط با بورسیه تحصیلی در اتریش برای شما عزیزان به تفصیل شرح داده شود. شما می توانید پس از مطالعه این نوشتار در صورتی که سؤالی در ذهن دارید یا نیازمند اطلاعات جامع در این خصوص هستید، با مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط عمومی

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش برای دانشجویان و محققان بین المللی بسته به کشور مبدا و سطح علمی آنها امکان پذیر می باشد. اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می باشد؛ این کشور در قلب اروپا واقع شده است و طبق آخرین آمار رسمی در سال 2019 جمعیتی بالغ بر 8.766 میلیون نفر را در خود جای داده است، پایتخت اتریش شهر وین است که در 10 سال اخیر بهترین شهر جهان از نظر رفاه و آسایش شناخته شده است. کشور اتریش از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم مرز می باشد. زبان اصلی آموزش در دانشگاه های اتریش آلمانی می باشد و برخی دوره های خاص نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی مختلف در کشور اتریش از طریق OeAD.at، سایر سازمان های پشتیبانی مالی، مؤسسات و غیره ارائه می شود. در OeAD.at جزئیات بورسیه تحصیلی در اتریش برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دانشجویان دکتری و پسا دکتری و محققان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی نشان داده شده است؛ به طور کلی هیچ گونه بورسیه تحصیلی برای یک دوره تمام وقت (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری) در اتریش ارائه نمی شود.
 

بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط اخذ آن

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش و همچنین تأمین مالی دانشجویان و محققان بین المللی در کشور اتریش امکان پذیر می باشد. باید به این نکته اساسی اشاره نمود که سیستم آموزشی رایگان در اتریش فراهم می باشد و افراد می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های اتریش تحصیل نمایند؛ با این وجود البته باز هم بسیاری از افراد خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش می باشند، تا از این طریق بخشی از هزینه های زندگی خود را دریافت نمایند و این هزینه ها را به حداقل برسانند. بطور کلی فرد جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های اتریش نیازمند ارائه معدل بالا و نمراتی بسیار خوب در مدارک قبلی خود و همچنین داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی یا انگلیسی می باشد. همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه مقاله یا مقالاتی در سطح بین المللی، داشتن حداقل دو توصیه نامه از طرف اساتید قبلی داشجو و ارائه یک پیشنهاد تحقیقاتی اولیه و یا نگارش یک انگیزه نامه الزامی می باشد تا فرد از این طریق استاد راهنما (سوپروایزر) یا دانشگاه مورد نظر خود را متقاعد سازد تا بورسیه تحصیلی متناسب با شرایط خود را به وی اعطا نماید. در این بین بسته به کشور مبدا و سطح مطالعاتی افراد، گزینه های مختلفی برای اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش وجود دارد.

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد؛ البته شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع برای افراد کاملاً دشوار می باشد. افرادی که دارای شرایط خاص هستند از جمله معدل دیپلم ممتاز، داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح B2 و در برخی از دانشگاه ها در سطح C1، ثبت اختراع در زمینه خاص و همچنین اثبات عدم داشتن توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در اتریش، همچنین افراد با داشتن نامه پذیرش یا گذراندن چند واحد درسی در یکی از دانشگاه های سراسری و معتبر ایران می توانند از بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی استفاده نمایند. برخی از رشته ها مثل رشته های پزشکی، رشته های هنر و رشته های علوم کاربردی در مقطع کارشناسی در کشور اتریش آزمون ورودی دارند که فرد جهت اخذ بورسیه در این رشته ها باید در آزمون ورودی شرکت نماید. علاوه بر سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD افراد می توانند از طریق جامع ترین پایگاه داده ای آنلاین (grants.at) که بورسیه های مختلف را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف ارائه داده است؛ بهترین بورسیه تحصیلی در اتریش متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای آن اقدام نمایند. برخی از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور اتریش که افراد با ملیت های مختلف می توانند برای آنها درخواست دهند به صورت زیر می باشد:

 • کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان (بین المللی)
 • کمک هزینه تحصیلی برای خارجیان موسسه آموزش عالی باواریا
 • بورسیه تحصیلی خارجی استان بورگنلند
 • کمک های بنیاد خصوصی ریموند پرتلر

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد تنوع و تعداد بیشتری را شامل می شود و گزینه های بسیاری پیش روی دانشجویان بین المللی قرار می دهد. افراد جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم ارائه شرایط خاص و ویژه می باشند از جمله معدل ممتاز در دوره کارشناسی، داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی (سطح B2 یا C1) یا انگلیسی، انگیزه نامه، ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید برجسته دانشگاهی، قبولی آزمون ورودی در برخی رشته ها و ارائه چند سال سابقه کار در رشته های مدیریتی و داشتن طرح تحقیقاتی و رزومه قوی. همچنین فرد جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به همراه بورسیه تحصیلی باید نامه قبولی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری ارائه نماید. افراد جهت بررسی و دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع بورسیه ها در رشته های مختلف را دریافت نمایند. متقاضیان بورسیه تحصیلی در اتریش همچنین با مراجعه به پایگاه grants.at می توانند بورسیه های تحصیلی را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف مطالعه نمایند و بورسیه تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند. برخی از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش به صورت زیر می باشد:

 • کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی دکتر Berthold Pohl (برهولد پل)
 • بورسیه تحصیلی MEXT برای دانشجویان بین المللی در رشته های مهندسی
 • بورسیه تحصیلی Freenet Group برای رشته تجارت بین المللی (MBA) در MCI

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری از تنوع بیشتری برخوردار است و دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف از قبیل زیست شناسی، فیزیک، بیوتکنولوژی، طراحی شهری، مهندسی و علوم رایانه می توانند برای دریافت آن درخواست دهند. دانشجویان جهت اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری علاوه بر داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی یا انگلیسی، باید رزومه تحقیقاتی قوی شامل مقالات بین المللی، انگیزه نامه و چند توصیه نامه از اساتید معتبر قبلی خود را نیز ارائه نمایند. لازم به ذکر می باشد که مهم ترین نکته در اخذ این بورسیه متقاعد کردن استاد راهنما (سوپروایزر) جهت اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجو می باشد؛ در واقع انگیزه نامه دانشجو از کار کردن با استاد راهنما تاثیر مثبت در اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش توسط دانشجو خواهد داشت. جهت دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری می توان با مراجعه به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD و پایگاه آنلاین grants.at بورسیه تحصیلی متناسب با رشته مورد نظر خود را انتخاب و برای آن اقدام نمایید. در زیر برخی از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری آورده شده است:

 • کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ در سطح جهانی (بین المللی)
 • کمک هزینه تحصیلی فرانتس ورلف (بین المللی)
 • کمک هزینه تحصیلی ریچارد پلاسچا پیش دکتری (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه تحصیلی جمهوری اتریش برای مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل (بین المللی)

دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی

برنامه نویس و طراح: BostanTech

تمام حقوق مادی و معنوی برای موسسه آرمان دانش ماندگار محفوظ است.

موسسه اعزام دانشجو آرمان دانش ماندگار